• 5 موضوع داغ در ایمیل‌مارکتینگ که هر فروشنده‌ای باید در 2017 بداند:

   

  جالب است بدانید که ایمیل، تنها شکلی از بازاریابی است که هنوز هم از راه دور کار می‌کند، اما متاسفانه تعداد کمی از شرکت‌ها از آن استفاده می‌کنند.

  ایمیل مارکتینگ یک تجارت بزرگ است. براساس یک پیش‌بینی اعلام شده، در سال2018 کسب‌وکارها 6.2 میلیارد بر روی نرم‌افزارهای ایمیل‌مارکتینگ و خدمات آن، صرف خواهند‌کرد؛

  اما به نظر شما چرا شرکت‌ها به این میزان هنگفت هزینه می‌کنند؟ آیا این کار عاقلانه است؟

  سریع‌ترین پاسخی که به ذهن می‌رسد این است که شاید آنها هیج انتخاب دیگری نداشته‌باشند؛

  ولی نه نه ... بیایید این 5 گرایش فراگیر در بازاریابی‌ایمیلی در سال 2017 را بررسی کنیم:

   

   

  1-سبک های کلاسیک بازاریابی منسوخ شده اند.

  دو نوع کلی از بازاریابی وجود دارند: نسل اول و نسل دوم. در بازاریابی نسل اول، ابتدا محصول تولید می‌شود، سپس باید به دنبال یافتن مشتری بالقوه بود. در بازاریابی نسل دوم، محصول براساس نیاز مشتری تولید می‌شود و باید به‌طور پیوسته در حال تلاش برای یافتن مشتریان بالقوه بود.

  بازاریابی نسل اول، هزینه زیادی خواهد داشت؛ چراکه، اکثر شرکت‌ها نیاز به یک راه قابل اطمینان برای درگاه فروش خود هستند؛ به این معنا که نسبت به بازاریابی نسل دوم، راهکارها مجهول ترند و البته باید فعال‌تر عمل نمود.

  اما بازاریابی نسل دوم، از چهار المان تشکیل شده‌است: ایمیل مستقیم، نمایشگاه‌های تجاری، تبلیغات و درخواست‌های کم‌و‌بیش

  با این حال، این روش با بازده پایین در هر سال فروش خود را دارد. به این دلیل که:

  ایمیل مستقیم: در‌حال حاضر استقبال بسیار کمی از ایمیل‌های ناخواسته می‌شود.

  نمایشگاه‌های تجاری: در اکثریت مواقع، از این همه شرکت‌کننده در نمایشگاه‌ها، تنها تعداد کمی مشتری بالقوه وجود دارد.

  تبلیغات تجاری: تبلیغات در مجلات تجاری، تنها برای یکبار، شانس رسیدن به مشتریان بالقوه را خواهد‌ داشت. با این حال مجلات تجاری مدام از تاثیر آگهی‌ها و خوانندگان ویژه‌ی خود، دم می‌زنند اما حقیقت این است که این گونه تبلیغات منسوخ شده‌اند.

  فراخوانی‌های سرد و بی‌نتیجه: برقراری ارتباط با  افراد از طریق تلفن‌های هوشمند و ID callerها و ارسال پست صوتی، تنها تعداد اندکی از مشتری را جذب می‌کند.

  2-ایمیل مارکتینگ دیوانه‌وار در حال رشد است!

  از آن جا که بسیاری از افراد با ناامیدی در حال تغییر شرکت‌شان با ایمیل‌مارکتینگ هستند، شرکت‌های فروش نرم‌افزار ایمیل‌مارکتینگ روز‌به‌روز به مشتریان جدیدی دست پیدا می‌کنند.  بین خودمان باشد؛ طبق سرشماری اخیر ایالات متحده، تنها حدود 30 میلیون کسب و‌کار وجود دارند؛ که با این احتساب، ادعای بعضی شرکت ها عجیب است! البته احتمال می‌رود که این شرکت ها، مشتری بین المللی داشته‌ باشد.

  صرف‌نظر از تعداد کاربران در شرایط مطلق، هیچ شواهدی مبنی بر کاهش رشد ایمیل‌مارکتینگ وجود ندارد.  محققان بازار پیش‌بینی کرده‌اند که خرید و فروش نرم‌افزارهای ایمیل‌مارکتینگ، در طول پنج سال آینده با نرخ رشد مرکب20 درصد سالیانه خواهد بود.

  3-هزینه‌های ایمیل‌مارکتینگ رو به کاهش است.

  به نظر شما هزینه ارسال 1000 ایمیل با هزینه ارسال یک ایمیل برابر است؟ بنابراین باید ایمیل‌مارکتینگ مانند ارسال ایمیل گروهی رایگان باشد، درست است؟

  اشتباه است! نرم افزارهای ایمیل‌مارکتینگ، باید برنامه‌هایی با استفاده کاربری آسان باشند، همچنین ابزاری برای تامین و کنترل ایمیل‌ها برای جلوگیری از اسپم شدن. عدم این ویژگی‌ها مشکلاتی را برای فروشندگان ایجاد خواهد نمود. لذا انتظار می‌رود قیمت این نرم‌افزارها، روز‌به‌روز گران تر‌شوند. اما بنا به قوانین رقابتی، علی‌رغم رشد سریع بازار، قیمت آن‌ها رو به کاهش است. بنابراین استفاده از بازاریابی‌ایمیلی روز به‌روز مقرون‌‌ به صرفه‌تر خواهد بود.

  4-پیچیده‌تر شدن اوضاع بازار، یک چرند است!

  هر زمان که استفاده از تکنولوژی داغ‌تر می‌شود، گروهی از مشاوران و کارشناسان بازاریابی‌ایمیلی برای بهبود و ارتقای شرکت‌ها به دور هم جمع می‌شوند و برای بهبود اوضاع نظریه می‌دهند؛ به‌عنوان مثال تعدادی از این پیش‌بینی‌ها عبارتنداز:

  -شخصی‌سازی به‌شکل فوق العاده‌ای به واقعیت تبدیل می‌شود.

  -تبعیت از بازار ضروری است.

  -اعطای نمایندگی و یافتن سرمایه‌‌گذار برای تغییرات اساسی ضروری است.

  -باید اقدام گسترده‌ای برای یادگیری صورت بگیرد.

  و...

  خنده‌دار است که تا این حد تکنولوژی را جدی بگیرند، در‌حالی که مسئله اصلی مربوط به ایمیل‌مارکتینگ است!

   

   

  5-اکثر شرکت‌ها، در ایمیل‌مارکتینگ ضعیف هستند.

  تجربه ها نشان می‌دهند که یکی از علل ضعف شرکت‌ها این است که بازاریابی‌ایمیلی را دست کم می‌گیرند و احمقانه فرض می‌کنند. اکثر شرکت‌ها با ارسال اطلاعات غلط، تصاویر نامربوط و لینک‌های متعدد، مخاطب را گیج می‌کنند و نهایتا نتیجه‌ای هم از این بازاریابی نخواهند گرفت.

   5-hot-opic-in-Aymylmarkt-ng-that-every-vendor-should-know-in-20175-hot-opic-in-Aymylmarkt-ng-that-every-vendor-should-know-in-2017

   

 • 18 آمار از ایمیل مارکتینگ که به کسب و کار شما کمک می کند.

  آیا می دانستید که بازاریابان، بالای 946 بیلیون، ایمیل در سال 2016 فرستاده اند؟ این عدد تقریبا سه برابر تعداد ستاره ها در کهکشان راه شیری است. امیدوارم من تنها کسی نباشم که که فکر می کند این آمار دیوانه کننده است. به عنوان یک بازاریاب ایمیلی که همکار شما محسوب می شود،
  می دانم که نیاز به چه آمارهایی دارید : میزان باز شدن ایمیل ها، ROI ، بهینه سازی موبایل(اگر جزو یکی از 89 درصد از بازاریابانی هستید که بهینه سازی برای موبایل را انجام نداده اند، احتمالا به بیشتر از 48 درصد از لیستتان دست پیدا نکردید)

  این نکته را فراموش نکنید : داده ها قدرت هستند.

  در اینجا 18 وضعیت از ایمیل مارکتینگ که هر بازاریابی باید بداند وجود دارد :

  1- تا سال 2016 حدود 3.6 بیلیون حساب ایمیل وجود دارد.

  2- 54 درصد ایمیل ها توسط کسب و کارهایی که از پیام های بازاریابی استفاده می کنند، فرستاده شده است.

  3- 838 بیلیون پیام بازاریابی در سال 2016 فرستاده شده است.

  4- 91 درصد مشترکین هر روز ایمیل هایشان را چک می کنند.

  5- 74 درصد مشترکین ترجیح می دهند، ارتباطات تجاری خود را از طریق ایمیل بررسی کنند.

  6- میانگین نرخ کلیک ها برای بازاریابی B2B (Bussuines 2 Bussines) در 3 ماهه دوم سال 2016 میزان 1.7 درصد بود.

  7- 60 درصد بازاریاب ها باور دارند، ایمیل مارکتینگ بازگشت سرمایه مثبتی دارد.

  8- 66 درصد از مصرف کنندگان خرید اینترنتی از طریق پیام های ایمیل مارکتینگ داشته اند.

  9- ایمیل مارکتینگ 4.300 درصد، بازگشت سرمایه دارد.

  10- 59 درصد شرکت ها ایمیل ها و شبکه های اجتماعی خود را با هم ادغام کرده اند.

  11- 76 درصد ایمیل ها در دو روز اول بعد از فرستادن ایمیل ها باز می شوند.

  12- 48 درصد ایمیل ها توسط موبایل ها باز می شوند.

  13- فقط 11 درصد ایمیل ها برای موبایل بهینه سازی شده اند.

  14- 69 درصد کاربران موبایل، ایمیل هایی که برای موبایل بهینه سازی نشده اند را پاک می کنند.

  15- نرخ باز شدن Gmail ها از ماه May 27 درصد کاهش یافته است.

  16- 25 درصد ایمیل ها در iPhone ها باز می شوند.

  17- خارج کردن هرکسی که در لیست شما وجود دارد و ایمیل ها شما را بیش از یک سال باز نکرده است، نرخ ارسال ها را 3-5 درصد افزایش خواهد داد.

  18- 17 درصد از بازاریابان، ایمیل ها را برای سازمانشان پیگیری یا آنالیز نمی کنند.

  این آمارها حرفی برای گفتن دارد : ایمیل هنوز راه ارتباط مطمئن و مورد علاقه بزرگ ترین مصرف کنندگان است. هنوز بزرگ ترین هدایت کننده سرنخ های جدید است که ROI نجومی دارد و باید به طور مشخصی در سال های بعد مورد توجه و در اولیت قرار بگیرد.

 • 10 نکته برای بهبود قسمت عنوان شما

  کاربران ایمیل روزانه تعداد زیادی ایمیل بازاریابی از فرستنده های مختلف دریافت می کنند ، و تصمیم آن ها برای نادیده گرفتن، پاک کردن و یا باز کردن ایمیل در کسری از ثانیه اتفاق می افتد. کوهی از اطلاعات  inbox آن ها را پر کرده، بنابراین آن ها مشتاق به خواندن ایمیل هایی خواهند بود که به آن ها ارتباط دارد و یا برایشان چشم نواز باشد. چگونه شما می توانید به کلیک شدن و انتخاب ایمیل خود ترغیب کنید؟

  با بهینه سازی قسمت عنوان خود، قسمت عنوان مهم ترین فاکتور برای باز کردن ایمیل است، در اثر امتحان چند عنوان مختلف و اندازه گیری تأثیر آن ها بر میزان باز کردن ایمیل، نشان داده شده است که عنوان فاکتوری مهم و اساسی در ایمیل شما است.

  1.شخصی سازی: قرار دادن اسم مشتریان بر روی قسمت عنوان باعث می شود که آن ها فکر کنند خاص هستند و همچنین به برند شما اعتبار می بخشد و باعث ساختن یک حس تعهد میان شما و کاربران می شود . شما می توانید از این هم جلوتر بروید . از اطلاعاتی که از کاربران جمع کرده اید ، جهت شخصی سازی قسمت عنوان خود حداکثر استفاده را بکنید(براساس تیمی که حمایتش می کنند، موقعیت مکانی و یا جنسیتشان و...) ولی شخصی سازی باید با اعتدال استفاده شود ، اگر شما در همه ی کمپین های ایمیل خود اسم کاربر را در بخش عنوان بفرستید ، دیگر مثل اول توجه آن ها را جلب نمی کند چرا که شخصی سازی برایشان دائمی می شود . همچنین مطمئن شوید که شما همه ی اطلاعات را از کاربر خود دارید ، این امکان در قسمت عنوان وجود دارد که مثل این جمله : (کابر ناشناس ، تولدت مبارک!) به نمایش در یاید. استفاده از نام کاربری در کمپین تولد یک مثال خوب از شخصی سازی است.

  2. حس کنجکاوی مشتریان را تحریک کنید، سؤال بپرسید ، کاربران برای دیدن اطلاعات اضافی به باز کردن ایمیل ها متقاعد کنید و یا راه های دیگر برای بالا بردن میزان نرخ ایمیل های باز شده تان ، استفاده از کامنتی که حس فوریت و ضرورت را خوب به اجرا در آورد.

  3. قدرت نفوذ  pre-headers برای کامل کردن قسمت عنوان شما ، آن ها را نیز شخصی سازی کنید . همچنین پیغام های خود را بدون  pre-headers رها نکنید ، چرا که در نهایت غریبه به نظر می رسند.

  مثال های زیر را ببینید :

  مثالی از اشتباه بودن pre-header

  مثالی از درست بودن pre-header

  4.نام فرستنده : بعصی شرکت ها از نام های فرستنده ای مثلا محمد مهدی از میلرلایت ، برای ایجاد صمیمیت با کاربران استفاده می کنند ، استفاده از نام تجاری بهترین آپشن برای شما اس،  زیرا کاربران هیچ ایده ای نسبت به این که جان که هست ندارند .

  5.طول عنوان را کوتاه نگه دارید، از عنوان طولانی استفاده نکنید چرا که صندوق پستی آن ها را کوتاه می کند ، و فقط قسمت ابتدایی عنوان شما قابل دیدن خواهد بود ، بهترین پیشنهاد برای طول عنوان شما استفاده از 41 تا 50 حرف است و هیچوقت بیشتر از 70 حرف استفاده نکنید.

  6. معیار  benchmark را بر ضد رقبای خود یا دیگر شرکت هایی که از بهینه سازی عنوان استفاده می کنند، هدایت کنید . ابزار بهینه سازی قسمت عنوان می تواند به شما در این مسیر کمک کند. این ابزار عنوان شما را با رقبایی که از کلمات کلیدی مشابه در قسمت عنوان خود استفاده میکنند مقایسه می کند . این ابزار همچنین میزان تأثیر قسمت عنوان رقبای شما در پیغام های باز شده کمپین های مختلف آن ها به شما نشان میدهد.

  7. از حروف و اعداد خاص استفاده کنید اموجی ها ، قلب، ستاره و ... در نظر کاربران هنگام بررسی ایمیل هایشان حسابی جلب توجه می کند. این حروف خاص اکثراً تأثیر مثبت بر میزان نرخ باز شدن پیغام ها می گذارند.

  8. از کلمات کلیدی مثل تخفیف ، حراج و... استفاده کنید ، در گذشته این حروف کلیدی تأثیر منفی بر روی رسیدن ایمیل شما می گذاشتند ، وپیغام های شما سر از پوشه اسپم در می آورد. امّا امروزه inbox این قابلیت را فراهم کرده است که میزان تعهد میان کاربران و نام تجاری را میسنجد و یکی از با ارزشترین فاکتور فیلترینگ اسپم استفاده می کنند ، پس قسمت عنوان شما بر روی اعتبار فرستنده تأثیر نخواهد گذاشت.

  9. آوا و لحن ارتباطات ایمیل خود را با نام تجاری خود تراز کنید ، اگر نام تجاری شما بیشتر در سمت غیر رسمی قرار دارد ، در قسمت عنوان خود می توانید از زبان محاوره ای یا زبان عامیانه استفاده بکنید. اگر مشتریان، شرکت شما را یک نام تجاری لوکس در نظر می گیرند، در صمیمیت بیشتر بمانید، ارزش های نام تجاریتان را مستقل می کند. در مدت کوتاهی با زبان محاوره ای که شنوندگان شما استفاده می کنند ، ارتباط برقرار کنید.

  10. همیشه امتحان و آزمایش کنید تست A/B قسمت عنوان یک تاکتیک بازاریابی است که مورد استفاده قرار می گیرد و نیاز دارد که بیشتر توسط شرکت ها پیگیری شوند. این آزمایش ها بسیار ارزشمند هستند چرا که با اجرا کردن آن ها شما می توانید یک افق دید خوب به اینکه کاربران شما واقعاً چه کسانی هستند ،پیدا کنید و همچنین میزان تأثیر قسمت عنوان را اندازه گیری کنید . شما می توانید نتیجه آزمایش را با مقایسه ی میزان نرخ باز کردن پیغام ها ، کلیک ها و کلیک بر حسب باز کردن پیغام و حتی تغییرات را نیز اندازه گیری کنید.

   هیچ فرمول جادویی برای کوتاه کردن قسمت عنوان وجود ندارد ، پس همیشه امتحان کنید و ببنید چه روشی بهتر برای کسب و کار شما و مخاطبانتان جواب می دهد. موفق باشید !

  منبع

   

 • معرفی ویژگی جدید در آتومیشن

  از همان ابتدا محصول ما یعنی میلرلایت، به عنوان یک نرم افزار ساده و کاربر پسند شناخته شده است.

  از طراحی ایمیل با نوع Drag&Drop  و ایجاد لیست مشترکین تا ساخت سریع  انواع وب فرم و ... باعث شدیم که این نرم افزار بسیار کاربرپسند واقع شود.

  با وجود نظرات و پیشنهادات ارزشمند شما همیشه حس کرده ایم که جای زیادی برای پیشرفت داریم برای همین دائما در حال به روزرسانی این نرم افزار هستیم.

  طراحی ایمیل از نوع Drag&Drop  در حال حاضر یکی از بهترین انواع ویرایشگر است هم چنین وب فرم ها و Landing page که اخیرا به وب فرم اضافه شده است یکی از بهترین روش ها برای مدیریت و سازمان دهی لیست مشترکین شما است.

  با این حال  تنها از یک بخش از محصولمان غافل بودیم و آن هم قسمت آتومیشن است.

  با ویژگی جدیدی که در این قسمت ایجاد کرده ایم بیش از پیش آن را کاربردی تر به شما ارائه می دهیم.

  ساخت Workflow :

  برای اطلاع از نحوه ی کار با این قسمت یک آتومیشن جدید می سازیم. در ادامه می بینید که با ایجاد این ویژگی می توانید قوانین، انواع شرایط و خبرنامه را در کنار هم ایجاد کنید. ما نام این ویژگی جدید را Workflow می نامیم.

  شروع می کنیم :

  برای استفاده از این ویژگی ابتدا روی گزینه ی Automation کلیک کنید سپس در صفحه ایی که وارد می شوید روی دکمه ی نارنجی رنگ Create a New Workflow کلیک کنید.

  برای  Workflow که قرار است ایجاد کنیم در مرحله ی اول یک نام انتخاب می کنیم و هم چنین گروه مخاطبین که دریافت کننده ی آن هستند را هم انتخاب می کنیم. در ادامه انواع شرایط ارسال آتومیشن را مشاهده می کنید و تعیین می کنید در چه شرایطی ارسال شود  یعنی یک Workflow trigger برای آن تعیین می کنید. مثلا اگر کسی عضو گروه شود برایش آتومیشن ارسال گردد و یا اگر کسی عضوی از یک سگمنت در گروهی شود برایش آتومیشن ارسال شود و .... در ادامه با زدن تیک در چک باکسی که در انتها وجود دارد تعیین می کنید که این نوع آتومیشن برای عضوهای جدید گروه موردنظر و هم چنین کسانی که از قبل هم عضو آن بوده اند  ارسال گردد.

  در ادامه مشاهده می کنید که در سمت چپ صفحه با کلیک بر علامت + می توانید چهار گزینه ی

  Email, Delay, Condition, Action

  را برای ساخت Workflow مشاهده کنید.

   

  Email : با استفاده از این گزینه می توانید خبرنامه های متعددی را در کمترین زمان ممکن بسازید و برای ایجاد آن ها می توانید از فرمت خبرنامه هایی که اخیرا ارسال کرده اید هم استفاده کنید در این حالت نیاز به طراحی مجدد ندارید.

  Delay : با استفاده از این گزینه می توانید بین مراحل موجود در Workflow یک وقفه ایجاد کنید مثلا تعیین کنید دومین ایمیل چه زمانی بعد از اولین ایمیل ارسال شود این دقیقا همان گزینه ایی است که در آتومیشن وجود نداشت.

  Condition : این گزینه همانند یک شاخه است که بر پایه ی  workflow یا campaign activity ، custom fields یا  segment membership کار می کند.

   Action : معمولا از این گزینه بعد از Condition استفاده می کنند با استفاده از این گزینه می توانید

  custom field های به روز شده یا recipient(s) هایی که در یک گروه کپی یا منتقل شده اند و یا به صورت unsubscribed تعیین شده اند را انتخاب کنید.

  بعد از اینکه Workflow را طراحی کردید روی Save  کلیک کنید در ادامه می توانید بلافاصله Workflow را با استفاده از گزینه ی on یا off که در سمت راست بالای صفحه وجود دارد فعال یا غیرفعال کنید.

  هم چنین با کلیک بر View Full Report می توانید آمار مرتبط با Workflow را که ایجاد کرده اید را مشاهده کنید.

  ویژگی های پایانی

  شما می توانید یک آتومیشن جدید برای انواع مختلف از کمپین های بازاریابی خود ایجاد کنید. ممکن است آن را برای یک خوشامدگویی ساده و یا یک مجموعه ی پیچیده طراحی کنید در هر صورت استفاده از ین ویژگی بسیار کاربردی است.

  در ادامه 3 مورد از مواردی که می توان  Workflow را برای آن ها طراحی کرد را به شما ارائه می دهیم

  مورد اول :

  فرض می کنیم که شما می خواهید هر دو سه روز یک بار ساعت 8 صبح آتومیشن هایی بر پایه ی فروش یک محصول ارسال کنید و می خواهید لینک خرید آن را در آتومیشن خود قرار دهید. اما می خواهید این آتومیشن ها کمی متفاوت تر باشد و می خواهید اگر مشترکی روی یه لینک خاص در کمپین های شما کلیک کرده باشد آتومیشن برای او ارسال شود می توانید مطابق مراحل زیر پیش بروید

  1- در آتومیشن روی Create a New Workflow کلیک کنید و نام Workflow را تعیین می کنید و هم چنین گروهی که قرار است این Workflow برایشان ارسال گردد

  2- بعد از اینکه مورد قبل را ذخیره کردید روی دکمه ی + برای اضافه کردن Email کلیک کنید و ایمیل خوشامد گویی خود را طراحی کنید

  3- سپس Delay را برای 2 یا 3 روز اضافه کنید

  4-  و یک Delay دیگر این بار با تعیین ساعت 8:00 اضافه کنید

  5- و در ادامه یک Email و هم چنین Delay هایی به صورت مرحله ی قبل ایجاد کنید

  6- حالا یک Condition بر پایه ی Workflow Activity اضافه کنید در این مرحله لینک مورد نظر خود را که می خواهید استفاده کنید انتخاب کنید

  7-  اگر لینک شما کلیک نشد مراحل قبل را تکرار کنید

  8- اگر لینک کلیک شد شما می توانید با استفاده از گزینه ی Action Subscriber را به یک گروه دیگر جهت دریافت  Workflow های دیگر منتقل کنید

   
  مورد دوم :

  در این مورد فرض می کنیم شما می خواهید برای ترویج یک کتاب از Workflow استفاده کنیدپس مراحل زیر را در نظر بگیرید 

  1- در آتومیشن روی Create a New Workflow کلیک کنید و نام Workflow را تعیین می کنید و هم چنین گروهی که قرار است این Workflow برایشان ارسال گردد انتخاب کنید. 

  2- بعد از اینکه مورد قبل را ذخیره کردید روی دکمه ی + برای اضافه کردن Email کلیک کنید و ایمیل خوشامد گویی خود درا  طراحی کنید و هم چنین لینک دانلود رایگان یک قسمت از کتاب را در آن قرار دهید.

  3- یک Delay برای مدت زمان یک روز اضافه کنید .

  4- یک Email با محتوای تخفیف در قیمت کتاب ایجاد کنید .

  5- حالا یک Condition بر پایه ی Workflow Activity اضافه کنید که اگر مشترکی روی لینک قیمت کتاب کلیک کرد آتومیشن متوقف شود 

  6- اگر کسی روی لینک قیمت کلیک نکرد این مراحل را تکرار کنید و مجددا یک Delay یک روز و Email و Condition اضافه کنید

  نکته :

  این تنها یک نمونه از ایجاد این ویژگی جدید بود و شما می توانید به جای لینک قیمت کتاب از سگمنت استفاده کنید و بگویید یک Custom Field با نام قیمت کتاب ایجاد شود و برای تمام عضوهای تازه وارد شده عدد 0 را قرار دهد و اگر کسی کتاب را خرید کرد عدد 1 را قرار دهد

  مورد سوم

  ارسال یک پیشنهاد فروش سفارشی  به مناسبت یک تولد :

  1- در آتومیشن روی Create a New Workflow کلیک کنید و نام Workflow را تعیین می کنید و هم چنین گروهی که قرار است این Workflow برایشان ارسال گردد

  2- نوع زمان بندی ارسال آتومیشن را  با عنوان the anniversary of a date  انتخاب کنید و با زمان بندی که تعیین می کنید ارسال به birthday custom را انتخاب کنید.

  3- حالا یک condition بر پایه ی سن یعنی Age و یا هر مورد دیگری که مد نظرتان هست را انتخاب کنید بعد با اضافه کردن Condition بر پایه ی custom field فیلد اضافه ی birthday custom field را انتخاب کنید حالا مثلا تمام کسانی را که بیشتر از 50 سال سن دارند را از گروه انتخاب می کنید .

  4- شما می توانید برای هر سنی از مشترکین خود که مایل هستید این کار را انجام دهید مثلا برای بالاتر از 50 سال یا پایین تر از آن.

 • 6 دلیلی که شما باید از تصاویر متحرک(GIF) در خبرنامه های بعدیتان استفاده کنید :

   

   
  تقریبا همه شما تصاویر متحرک GIF) Graphics Interchange Format) را در اینترنت دیده اید. احتمالا بیشتر آن ها هم انیمیشن های کوتاه و خنده دار بوده اند که این روز ها محبوب هستند.در سال 1987 تصاویر متحرک(GIF) معرفی شدند و به شدت در سراسر اینترنت توسعه یافتند.امروز قصد دارم در مورد چرایی و چگونگی استفاده از این تصاویر متحرک در خبرنامه هایتان صحبت کنم. در اولین قدم مایلم دلایلی را برای استفاده از آن ها بگویم، اما اگر شما فقط می خواهید یاد بگیرید چطور از آن استفاده کنید، کافیست به پایان این پست بروید. به عنوان مثال خبرنامه های بینظیری جهت الهام گرفتن و لینک هایی برای آموزش ساخت گیف وجود دارد.

  1- حرکت داشتن جلب توجه می کند :
   
  مطالعات بسیاری نشان می دهد که به وسیله حرکات جذب می شویم. حرکات، توجه انسان را خیلی سریعتر از عکس های ثابت جلب می کنند. به همین دلیل این یک ایده خوب برای جلب توجه سریع مشتریان در هنگام ورود به خبرنامه است.
   
  2- مردم تا پایان آن را تماشا می کنند :

  معمولا GIF ها کوتاه هستند. مردم انتظار کم تری برای تماشای آن ها میکشند و به همین دلیل به طور متوسط مشتاق تر به تماشای آن ها تا پایان هستند و نیاز به وقت گذاشتن ندارند. مردم عاشق داده ها و اطلاعات تصویری هستند زیرا راحت از آن استفاده می کنند.

  3- GIF ها این روزها به شدت محبوب هستند :
   
  چند سال قبل GIF به عنوان یک مدل جدید در اینترنت پدیدار شد. اولین GIF صرفا یک کار هنری بود، اما در مدت زمان کوتاهی تبدیل به  وسیله محبوب وسیعی در سرتا سر اینترنت گشت و خود را به عنوان یکی از شکل های مرسوم و رایج ارتباط در اینترنت ثابت کرد و مردم عاشقش شدند...بنابر این از اشکال مرسوم و محبوب استفاده کنید و با مشتریانتان به زبان خودشان صحبت کنید.
   
  4- در رقابت ایستادگی کنید :
   
  با وجود محبوبیت GIF، بسیاری از بازاریابان از آن ها در بازار ایمیلی استفاده نمی کنند. بنابرین هنوز فضا برای برجسته بودن وجود دارد.مردم از GIF در خبرنامه هایشان استفاده نکرده اند. بنابر این یک ایمیل با یک GIF دوست داشتنی خیلی بیشتر به چشم در مقایسه با رقیبان به چشم خواهد آمد.
   
  5- GIF (نشان بده، نگو ) :
   
  استفاده از GIF ها وقتی شما محصولات زیادی برای نمایش دارید به شدت آسان تر است. به جای ساخت یک گالری از تصاویر، شما می توانید همه چیز را در یک GIF نمایش دهید.این کار می تواند زمانیکه شما باید محصول پیچیده ای را توضیح دهید معجزه کند.حرکات به ما چیزهای زیادی در زمان کوتاه تری می گویند و این می تواند یکی از بهترین راه ها برای جلب نظر مستقیم مشتریان شما به یک CTA باشد.
   
  6- بیشتر مشترکین ایمیل از GIF پشتیبانی می کنند :
   
  بیشتر مخاطبین ایمیلی شما می توانند انیمیش های GIF را ببینند. تنها استثناها فقط Outlook 2007/2010 و Apple Mail 3.0 می باشد. در Outlook فقط فریم اول GIF شما نمایش داده خواهد شد. به همین جهت اطمینان حاصل کنید که آن فریم، کاملا معنی دار باشد.

   
  تعدادی از خبرنامه های GIF دار برای تاثیر گذاری
  و الهام بخشی بیشتر بر شما :

   
  GIF در کسب و کار فشن و مد بسیار محبوب است زیرا کمک می کند تا خیلی از محصولات شبیه هم به روش جذاب تری نمایش داده شوند.

   
  راه بامزه برای برقراری ارتباط

  با محصولات USP
   

  GIF یک مزیت ارتباطی بزرگ است

   
  GIF کوچک برای محصول کوچک


   
  واقعا آسان تر از چیزی است که تصور می کنید.
   
  تلاش کنید تا از سرویس ها آنلاین www.gifpal.com یا www.gickr.com استفاده کنید و یا آن را خودتان در فوتوشاپ انجام دهید. در اینجا دو راهنمایی بزرگ در استفاده در CS4 و CS5 وجود دارد :

   
  GIF یک فرصت است :
   
  GIF ها موقت و کوتاه هستند و زمان زیادی از مردم نمی گیرند و به سختی می توان کسی را پیدا کرد که از GIF ها بدش بیاید. بنابر این از آن ها استفاده کنید. شما هرگز موجب آزار کسی نخواهید بود.
   
   
  می باشد.
   
 • چند ایده خوب برای نوار عنوان در فرستادن ایمیل تبلیغاتی :

  در فرستادن ایمیل تبلیغاتی، اولین چیزی که مخاطب را درگیر می کند نوار موضوع یا (Subject Line) است. تاثیر نوشتن جملات تحریک کننده انگیزه باز شدن ایمیل های شما خواهد بود. در اینجا چند مورد از عناوینی که می شود برای نوار عنوان استفاده کرد، ذکر شده است :

   

  1- تحفیف ها :

  مردم عاشق تخفیف هستند، در نوار عنوان از تخفیف ها استفاده کنید. همیشه این پیشنهادات مورد استقبال قرار می گیرد و باعث بالا رفتن نرخ باز شدن ایمیل هایتان می شود. تخفیف ها همیشه جواب می دهند. اگر محصول یا خدمتی دارید می توانید با فرستادن ایمیل تبلیغاتی مشترکینتان را از آن ها آگاه کنید.

   

  2- جملات مهیج و تحریک کننده :

  همه ما در صورت مواجه شدن با عبارت "یک فرصت استثنایی" کنجکاو می شویم تا بدانیم این فرصت استثنایی چیست؟ مجهول بودن این بخش برای ما همیشه جذاب بوده. با اینکه بارها با این جمله ایمیل را باز کرده ایم و متوجه شده ایم که خیلی هم فرصت استثنایی و بزرگی را به ما پیشنهاد نداده اند، اما هم چنان این جمله تاثیر بزرگی در باز شدن ایمیل ها دارد. البته لازم نیست حتما از خود این جمله استفاده کنید. می توانید از جملات با اثر مشابه استفاده کنید...تعداد آن ها خیلی زیاد است...مثلا یک سوال مهیج در رابطه با محصولتان بپرسید.مثلا اگر کسب و کار شما لباس است، می توانید در نوار عنوان بنویسید : "راز هایی که هر فرد جذابی باید بداند"

  به طور کلی یادتان نرود ما از کشف کردن لذت می بریم

   

  3- دعوت نامه ها :

  دعوت شدن و مهمان بودن همیشه حس خوبی بوده است. زمانی که دیگران به چیزی دعوت می شوند احساس خاص بودن و ویژه بودن خواهند کرد. این حس دلیل وفاداری بیشتر آن ها می شود. از دعوت کردن می توانید در بسیاری از موارد کمک بگیرید. دعوت کردن های منطقه ای و بومی و در کل صمیمی تر می تواند خیلی تاثیر داشته باشد. یادتان باشد جامعه هدف مربوطه باید وجه اشتراکی داشته باشند تا فرآیند دعوت کردن به ثمر بنشیند. برای مثال ممکن است بخواهید جامعه هدفتان فقط پزشکان باشند.

   

  4- جلب توجه :

  توجه مخاطبین را با عناوین مختلف مثل اخبار روز، نکات مهم و ارزشمند، مقالات جذاب و ... جلب کنید. به دلیل فرستادن ایمیل تبلیغاتی در صندوق ورودی یک جنگ تبلیغاتی تمام عیار برپاست...شما باید بتوانید ارتباط خود را با مخاطبین زیاد کنید، خود را به آن ها یادآوری کنید و اجازه بدهید احساس اعتماد و اطمینان کنند. برای بالا بردن نرخ باز شدن ایمیل هایتان، از چیزهایی استفاده کنید که برای خود شما جذاب باشد. نکته مهمی است که شما بتوانید نظر مخاطب را جلب کنید و البته مخاطب در پایان از توجهش پیشیمان نباشد.

   

   

 • بخش بندی هوشمندانه در ایمیل مارکتینگ، هنر است

  یک رقابت شدید برای جلب توجه در Inbox ها وجود دارد. اکنون زمان مناسبی برای افزایش موثر تر ارسال های ارزشمند شماست

  بخش بندی یک مکانیسم ساده اما بسیار قدرتمند است. بسیاری از آن ها در حال حاضر به حد زیادی وسعت یافته اند. اما چگونه از این مزیت ها برای بخش بندی پیشرفته ایمیل ها استفاده کنیم؟

  هنر تفکر جمعی : ( بخش بندی)

  بخش بندی ایمیل مارکتینگ هنر جداسازی لیستتان به گروه های مختلف است. این گروه ها یا بخش ها شامل افرادی با ویژگی های مشابه است. بخش بندی ها می تواند بنا به عکس العمل ایمیل های ارسال شده،از لحاظ محتوایی و زمانی مناسب آن ها باشد.

  اما شما فراتر از بخش بندی برای افزایش نتایج عمل کنید

  تعداد زیادی راه وجود دارد که شما می توانید این کار را انجام دهید. اگر پیام های بازاریابی شما بخش بندی خوبی داشته باشند، اما بد اجرا شوند، باعث از بین رفتن ایمیل ها خواهند بود. بخش بندی حرفه ای و هدفمند ایمیل هایتان، یکی از راه های بهتر کردن ارتباط بین کمپین های ایمیلی شما و مشترکین شماست. ساختن یک ایمیل هوشمندانه یا استفاده بهتر از بخش بندی داده ها (برای مثال خلاقانه تر) می تواند از روش های دیگر باشد.

  هدف نهایی کم کردن هزینه ها در حالی است که بازگشت سرمایه(ROI) حفظ شود. بنابر این مدل بخش بندی نیاز به داشتن دقت کافی و گروه های با دوام برای نگه داری از آن هاست.

  اجرای هوشمندانه در بخش بندی می تواند به این معنی باشد که شما فراتر از چیزی که فکر می کنید باشید. برای مثال، به جای ساختن ایمیل های متناسب با موقعیت فعلی مشترکین در چرخه مشتریانی که در حال حاضر مشغول خرید هستند، می توانید با هدف پرورش آینده، به شرایط بازار فکر کنید و ببینید چه چیزهایی می توانند احتیاج داشته باشند و بخواهند.

  مدل بخش بندی ایمیل مارکتینگ لایه ای :

  بخش بندی ایمیل مارکتینگ نباید فقط در انتخاب گروه های A و B متوقف شود. اولین باری که شما ضوابط بخش بندی لایه ای را آغاز می کنید امکانات تقریبا بی پایان هستند چون فقط به وسیله داده های موجود محدود شده اند و همین دلیلی است که چرا ما مدل بخش بندی را ساختیم. همه ی داده ها در پایگاه داده ها یا حتی ترکیب به دست آمده و یا داده های خارجی را می توان برای ساخت این مدل مورد استفاده قرار داد.

  بخش بندی می تواند بر اساس همه نوع از داده ها باشد از جمله :

  تنظیمات(علایق کاربران)

  جمعیت و مشخصات(سن، محل، جنس)

  سایکوگرافیک( عقاید، نگرش و دیگر مشخصات)

  رفتاری(خرید، باز شدن ها، کلیک ها، مرور وبسایت و ...)

  رسیدگی به بازاریابان ایمیلی :

  اگر شما اطلاعات رفتاری در دسترس دارید، بسیار مهم است که اجازه ندهید هدر برود. ممکن است کمی سخت تر باشد که برای دریافت داده ها اهداف بازاریابی را آماده کنیم اما یک بار تنظیم آن را می توان یک شاخص بزرگ برای منافع و رفتارشناسی آینده دانست.
  با مرتب سازی سفارش ها و خرید های گذشته بر اساس طبقه بندی، محدوده قیمت و ... گزینه های بخش بندی تشکیل می شوند.

  7000 درصد افزایش درآمد ایمیل مارکتینگ :

  یک مثال بزرگ از افزایش درآمد و بازگشت سرمایه توسط بخش بندی Toets Isotoner Crop بیان گردیده است.

  آن ها متوجه شده اند که بسیاری از خریداران آنلاین آن ها بارها و بارها فقط از یک دسته بندی واحد و مشخص خرید کرده اند

   
  چتر، دستکش یا چکمه و ... آنها تصمیم گرفتند برای کمپین بازاریابی بعدیشان روی آن دسته ها فوکوس کنند.

  پیشنهادات ایمیلی بینندگان زیادی را به بخش های مختلف سایت شما میاورند که فعالانه کلیلک و خرید کنند.

  داده ها می توانند ترکیب شده و یا لایه ای باشند تا زمان نیاز به آن ها دسترسی داشته باشید.

  به عنوان مثال در ارسال دعوت نامه برای یک کنسرت پاپ ما کسانی را انتخاب می کنیم که نزدیک محل کنسرت زندگی می کنند و دوست دارند که موسیقی را انتخاب کنند و هم چنین اگر ما بر روی یکی از هنرمندان حاضر در کنسرت تمرکز می کنیم که به تازگی موزیک آن را خرید اند یا صفحه او را باز کرده اند می توانیم ایمیل های پروموشن مختلفی را به گروه های علاقه مند به موزیک ارسال می کنیم.

   

  بخش بندی پیشرفته :

  بیشتر کمپین های ایمیلی با بخش بندی پیشرفته ترکیبی است. برای مثال ارزش بخش بندی بر اساس طول عمر مشتری با توجه به شخصیت خریدار یا تمایل به مدل مورد علاقه اش ساخته شده است.

   ارزش بخش بندی طول عمر مشتری :

  به عنوان مثال ارزش طول عمر مشتری می تواند یک معیار بخش بندی باشد که ممکن قسمت های مختلفی از جمله خرید، قیمت ها و پروفایل داده ها را برای محاسبه شامل شود اما شما باید این ارزش را محاسبه کنید و بهترین مشتریان خود را هدف قرار دهید. حذف مشتریان ضعیف و یا ساخت کمپین های خاص برای مشتریان با بیشترین پتانسیل می تواند موثر باشد. 

  شخصیت خریداران و رفتار مشتریان :

  مشتریان مختلفی وجود دارند. با نگاه به فروش های قبلی خود می توانید آن ها را شناسایی کنید و بفهمید که در ماه های گذشته کدام انتخاب ها توسط چه گروهی بالاتر بوده است. سپس به دنبال الگویی برای هزینه ها باشید و به سادگی پیام خود را به این گروه برسانید.

   

  پیش بینی بازخوردهای آینده بر اساس مدل های مورد علاقه :

  گروهی از روش های آماری و ارزیابی مهم هستند که رفتار آینده مشتریان شما را پیش بینی کنند. این رفتار شامل پاسخ به انواع مختلف پیشنهادات، تشویق برای خرید و .... است.

  ممکن است فکر کنید بخش بندی چقدر پیشرفته و پیچیده است....

  در واقع هر موردی داستان متفاوتی دارد. اجازه بدهید مثالی بزنم :

  یک مثال از بخش بندی ایمیل مارکتینگ :

  یک فروشگاه آنلاین لباس را در نظر بگیرید...به عنوان نمونه قسمت بزرگی از بخش بندی می تواند بر اساس جنسیت باشد و اقلام مربوط به زنان را برای زنان و مربوط به مردان را برای مردان جداگانه نمایش بدهد. اما اگر آن ها را با سایز و مدل نشان بدهد نتیجه بهتری خواهد داد.

  انتخاب مدل بخش بندی بر اساس تاثیر آن :

  حالا باید بدانیم کدام مدل(ترکیب) دارای بالاترین تاثیر است. و کدام بیشترین تاثیر را بر درآمد کل و بازگشت سرمایه(ROI) دارد؟ تحقق بعضی از بخش بندی ها می تواند بسیار پر هزینه باشد.اگر در حال تست مدل های مختلف هستید، سعی کنید مقدار هزینه در برابر نتیجه را بسنجید و خطوط راهنمای بخش پیروزی سریع و سازنده بودن را بیابید. سپس آن را تست کنید و بهبود ببخشید قبل از اینکه آن را
  الگویی برای بخش بندی کمپین ها بعدی قرار دهید.

  بخش بندی به عنوان بخشی از برنامه ایمیل مارکتینگ :

  هر بار که شما گروهی را از دیتابیس ایمیل هایتان انتخاب می کنید، این فرآیند بخش بندی ایمیل مارکتینگ خواهد بود. این کار یک مکانیسم ساده اما بسیار قدرتمند است. یک بازاریاب ایمیلی باید همه چیز را بالا و پایین کند و لیست پیام مناسب با بخش مورد نظر را تهیه کند.

   بخش بندی باید عضوی از استراتژی هر ایمیل مارکتینگ سالم باشد

   

   

   

 • 5 ایده برای متن Preheader که باعث افزایش اثربخشی ایمیل های شما می شود.

  ?Having trouble viewing this email"

  "Click here to view it in a web browser 

  بدون شک بیشتر از هزاران بار این عبارت را در ابتدای ایمیل هایی که برایتان ارسال می شود دیده اید، اگرچه شما نمی خواهید این اولین چیزی باشد که بعد از خط عنوان(Subject line) مخاطبین شما با آن مواجه شوند.

  با ارسال حدود 93 بیلیون ایمیل بازاریابی ارسال شده در هر روز، نبرد برای جلب توجه در صندوق های ورودی(inbox) یک نبرد تمام عیار است. در حقیقت حدود 35 درصد از دریافت کنندگان ایمیل ها گزارش داده اند که ایمیل ها را تنها بر اساس Subject باز می کنند.

  Real SimPle… یکی از مجلات مورد علاقه من است که برنامه پرزنت سفر خود را با ترکیب نوار عنوان و متن مذکور نتوانست به درستی معرفی کند.


  با توجه به اطلاعاتی که در inbox من وجود دارد، هیچ دلیلی برای باز کردن این ایمیل ندارم. من حتی نمی توانم ببینم در صورت برنده شدن کجا خواهم رفت

  هدر رفتن فضای Pre-header با عبارت

  ?Having trouble viewing this email"

   یک اشتباه خیلی بزرگ است.

  فقط تکرار متن Subject line شما را به هر نقطه ای هدایت نمی کند. این ایمیل را ببینید، ترکیب متن Pre-header و Subject line از Road Runner Sprort من را متقاعد نمی کند تا ایمیل را باز کنم که البته مایه تاسف است. زیرا ایمیل هایش اغلب حاوی پیشنهادات و معاملات شخصی بر اساس خرید های گذشته من است.

  متن Pre-header به شما اجازه می دهد تا به طور میانگین 50 تا 100 کاراکتر را در رابطه با Subject line برای متقاعد کردن کسی که ایمیل به دستش می رسد استفاده کنید.

  بنابراین بهترین استفاده را از Pre-header ها کنید

  در اینجا چند راه برای استفاده از حداکثر از فضای Pre-header برای بالا بردن نرخ باز شدن ایمیل ها و ارتباط با مخاطبین ذکر شده است.

   

  مرور اجمالی محتوا :

   از Pre-header به عنوان یک خلاصه کلی یا مرور کلی از محتوای موجود در ایمیلتان استفاده کنید.

  سرویس خبری NOVICA کار فوق العاده در Pre-header ایمیل های خود انجام داده که در تصویر زیر مشخص است. Subject line به من می گوید، یک فروش خیلی بزرگ در جریان است. اما من در متن Pre-header میبینیم که این فروش شامل جواهرات، لباس، لوازم جانبی و کیف های دستی(اشاره به 10 درصد تخفیف نیز مطلقا ضرری ندارد)


  گسترش Subject line :

  Subject line و متن Pre-header  را تبدیل به یک پیام منسجم کنید. فکر می کنم با اختصاص این فضای دو برابر برای متن خوانندگان شما بیشتر برای باز کردن ایمیل های شما ترغیب می شوند.

  برای مثال در Priceline.com نوار موضوع و متن Pre-header به هم کمک می کنند تا به من بگویند یک معامله بزرگ در دسترس است و من می توانم تعدادی از امکانات این هتل را قبل از اینکه آن را رزرو کنم ببینم.

  تیزرهای محرک :

  آیا در ایمیل شما یک پیشنهاد ویژه وجود دارد؟ اجازه دهید مخاطبین شما در متن Pre-header بفهمند که بعد از باز شدن ایمیل چه چیزی در انتظارشان است.

  در اینجا One Kings Lane به من در مورد تعداد معاملات در دسترس در ایمیل هایش و ساختار متن Pre-header  اطلاعاتی می دهد. 90 درصد تخفیف، 80 درصد تخفیف، باعث می شود من تعجب کنم و کنجکاو شوم چه معاملات دیگری در داخل ایمیل گنجانده شده است.

  The Honest Company هم چنین کار زیبایی انجام داده است که مربوط به خرید نیست را به عنوان محرک در متن Pre-header قرار داده است.

  پیام شخصی سازی شده :

  نوار عنوان شخصی سازی شده، افزایش نرخ باز شدن و تبدیل ایمیل ها را نشان می دهد و معقول و منطقی خواهد بود اگر که متن Pre-header نیز شخصی سازی شود. استفاده از نام افراد در Pre-header باعث جلب توجه و اهمیت بیشتر می شود. مانند این ایمیل از Nextdoor که در زیر آمده است.

  اما مانند همه شخصی سازی ها مطمئن شوید که تمام اطلاعات شخصی شما دقیق است و یا به این روش عمل کنید :

  نام من PAMELA نیست و ایمیل های از طرف SiriusXM معمولا برای من اشتباه ارسال می شود.

  سرگرم و درگیر کننده :

  کاری متفاوت برای جلب توجه مخاطبین انجام دهید

  یک جک بگویید که آن ها برای خواندن کامل  آن راهی جز باز کردن ایمیل نداشته باشند و مطمئن باشید که جواب خواهید گرفت. از اموجی ها برای حفاظت از متن ها و انتقال احساسات استفاده کنید، یا متن Pre-header مثل نمونه زیر نام و قسمتی از یک آهنگ محبوب را شامل شود.

   

  PetcCareRX کارجالبی در ترکیب نوار موضوع و Pre-header انجام داده است. آن ها پیام ها را شخصی سازی کرده اند.(با نام سگ من Fenway) ...اجازه دهید در مورد 75 درصد تخفیف پیشنهادی در این شرکت بیشتر اطلاعات کسب کنم.

  برای شما چه چیزی بهتر است؟؟

  شما از کدام تکنیک ها در متن Pre-header های خود استفاده می کنید؟ آیا فرمولی ویژه برای افزایش نرخ باز شدن ایمیل هایتان دارید؟ در قسمت کامنت ها با ما در میان بگذارید...

 • 7 نکته برای ایمیل مارکتینگ در تعطیلات

  تعطیلات شلوغ ترین زمان ممکن سال برای بسیاری از کسب و کارهاست و ایمیل مارکتینگ مسئول بخش بزرگی از فروش تعطیلات آنلاین است.

  در این فصل شلوغ، شما باید مطمئن شوید که مشتریان و مشترکین خود در هر جایی از فروش ما مطمئن هستند به طوری که می توانند خرید کرده و آن را دریافت کنند.

  آیا شما به دنبال فروش آنلاین خود هستید؟

  آیا می خواهید ترافیک فروشتان را افزایش دهید و بازدید کنندگان وب سایتتان بیشتر شود؟

  ایمیل مارکتینگ این کار را برای شما انجام می دهد!!!

  در این اینفوگرافی 7 ایده ی خلاقانه برای ایمیل مار کتینگ در تعطیلات عنوان شده است :

   

 • چند نکته کوتاه و ضروری...

  ایمیل مارکتینگ...

  اگر بخواهیم از این فرآیند پر شور صحبت کنیم باید قبل از هرچیز یک نکته بسیار ارزشمند را یادمان باشد...این نامه های بی سرنشین معرف شخصیت کاری و عقیده شما نسبت به مخاطبان و دیدگاه شما به آن ها هستند.

  پس صریحا می گویم که فراموش نکنید مبادا با عملکرد و رویکرد اشتباه نسبت به مخاطبین خود به آن ها حس حقارت و بی ارزشی را القا کنید. مسلما هیچ دریافت کننده ای علاقه ندارد ایمیلی دریافت کند که در ورای محتوای اولیه آن نگاهی ابزاری به مخاطب او باشد.

  القای حس ارزشمندی اولین رمز موفقیت شما در ایمیل مارکتینگ است.

  از همین رو به شما پیشنهاد می کنم بیشتر از 20 درصد محتوای خود را به تبلیغات اختصاص ندهید.

  بهتر است فرآیند ایمیل مارکتینگ شما شامل مباحثی مثل : آموزش، اطلاع رسانی، خبرنامه، تخفیف های ویژه مشتریان، هدیه های مجازی و تعاملات آن هم کاملا رایگان باشد.

  یادتان باشد شما مشغول یک پروسه هوشمندانه تبلیغاتی هستید.
  باید این حس را به دریافت کننده انتقال دهید که همراهی شما چیزی به داشته های او می افزاید و یک ارزش افزوده برای او قلمداد شوید در اثنای القای این حس خوب می توانید محصول و خدمات خود را با روش هایی مناسب و هدفمند ارائه کنید. به هیچ عنوان از کلیشه های رنگ باخته و از مد افتاده استفاده نکنید.

  جامعه هدف خود را بشناسید و برای آن ها تولید محتوا کنید.مطمئنم با من موافقید که احتمالا صنف پزشکان علاقه ای به دریافت اخبار و اطلاعات و نکات مربوط به گیربکس دستگاه های صنعتی ندارند...پس بی جهت خودمان را خسته نکنیم. باید جامعه هدفمان را تغییر دهیم و تا می توانیم علاقه مندان به مباحث خود را جذب کنیم. همیشه معتقد بودم و هم چنان هستم که در فرآیند ایمیل مارکتینگ نباید کمیت را فدای کیفیت هدفمند کنیم...

  مسلما 1000 مخاطب علاقه مند بهتر از 10000 مخاطب بی علاقه هستند

  نکته بعدی که باید همیشه مد نظرمان باشد احترام به حقوق دریافت کننده است. همیشه این امکان را به مخاطب بدهید که بتواند در صورت عدم علاقه به راحتی از سرویس شما لغو عضویت کند و ایمیل های شما را دریافت نکند.

   شما یک بیزینس پویا و فعال دارید
  پس احتیاج به اعضایی پویا و فعال خواهید داشت. مشترکین بی میل و رغبت تاثیری در کار شما نخواهند گذاشت...پس با احترام قائل شدن و ایجاد فضایی دموکراتیک به پایداری فرآیند ایمیل مارکتینگ خود کمک کنید و ثبات بی دلیل را به پایداری اولویت ندهید.

  شما در حال استفاده از مقرون به صرفه ترین مدل تبلیغاتی هستید. مدلی که
  بازگشت سرمایه شما را تضمین می کند. پس هرچه می توانید هوشمندانه تر و پیگیر تر عمل کنید